Oyuncaklarla dünyayı gezmek: Ulaş Şentürk

KÜLTÜR VE SANAT

Yazar: Kampüste Ne Var?

Her gün kaç tane fotoğraf çekiyorsunuz; yediğiniz yemeği, içtiğiniz kahveyi, gittiğiniz mekan, sabah yolda gördüğünüz ilginç bir olayı... Peki, kaçı sizin hayal dünyanızı yansıtıyor, hiç düşündünüz mü? Sizi fotoğraf çekmeyi farklı bir boyuta taşıyan Ulaş Şentürk ile tanıştıralım.

http://kampustenevar.com/upload/tenten.jpg

Ulaş Şentürk bir gazeteci. Mesleğinin yanı sıra gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok seviyor. En büyük hobisi ise sahip olduğu oyuncakları... Evinin bir odasını oyuncaklarına ayıran Ulaş Şentürk, 22 yıldır özenle oluşturduğu koleksiyonuyla kurduğu duygusal bağı farklı bir boyuta taşımak istiyor. Yıllardır bir odada duran koleksiyonunu sonunda evden dışarı çıkarmaya karar veriyor ve bunu yaparken de çok orijinal bir yöntem buluyor.

http://kampustenevar.com/upload/ulas_cekim2.jpg

Elinde alet çantası mekan mekan geziyor. Gideceği yere göre koleksiyonundan parçalar seçiyor, farklı figür oyuncakları aynı karede birleştirmek için konseptler düşünüyor ve bir fotoğraf çekmek için saatlerini harcıyor.

http://kampustenevar.com/upload/ulas_oyuncak8.jpg

Dünyanın birçok ülkesine figür oyuncaklarıyla seyahat eden Ulaş Şentürk, doğru bir açı yakalamak için toz, toprak demeden yerlere yatıp istediği kareyi yakalıyor. İşte bu hassas yaklaşımı ve özeni sayesinde instagram'da binlerce takipçi kazanıyor.

http://kampustenevar.com/upload/ulas_oyuncak1.jpg

Takipçilerine farklı bir dünya sunan Ulaş Şentürk, fotoğraf çekme ve oyuncak tutkusunu birşletirerek hala keşfedilmemiş şeyler olduğunu ve instagram'ı nasıl farklı kullanılabileceğini bize gösteriyor. Takip etmek isterseniz; @toysofnorton

http://kampustenevar.com/upload/tenten2.jpg