National Geographic 2018 Öğrenciler Arası Fotoğraf Yarışmasının Kazananları

KÜLTÜR VE SANAT

Yazar: Kampüste Ne Var?

National Geographic sadece öğrencilerin katılabildiği bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Amerika’da ikamet eden ve lise öğrencisi olan herkesin katılabildiği bu yarışma, fotoğraf tutkusu olanlar için gerçekten hesapta olmayan ve onurlandırıcı bir ödül.

 

Yaratıcılık %30, fotoğraf kalitesi %30, kompozisyon %30 ve fotoğrafın hikayesini ele alan açıklayıcı yazı toplam puanlamanın %10’unu oluşturuyor.

 

National Geographic, ülkenin dört bir yanındaki fotoğrafseverin keşif ruhunu yakalamasını ve en iyilerini ödüllendirmek amacıyla bu yarışmayı düzenliyor. Bu sene 5 binden fazla katılım alan yarışmaya katılan fotoğraflar Nat Geo fotoğrafçıları tarafından tarandıktan sonra kısa liste ve finalistler belli oluyor. Ayrıca internetten halk oylamasıyla da ödül kazananlar belirleniyor.

 

Doğa Ana’nın Camo’su adlı fotoğrafıyla Büyük ödülü kazanan Cole Frechou bu yaz National Geographer Ami Vitale’den ipuçları ve teknikleri öğrenmek için Prag Seyahat Atölyesi’ne gidecek.

 

National Geographic öğrencilerarası fotoğraf yarışmasının sitesini ziyaret ederek kazananların isimlerine ve fotoğraf hikayelerine ulaşabilirsin.

 

 

Fotoğraf: Laurie Wakefield

Fotoğraf: Stephanie Hu

 

 

Fotoğraf: Catherine Taylor

 

 

Fotoğraf: Tule Horton

 

 

Fotoğraf: Emily Shepard

 

 

Fotoğraf: Cole Frechou

 

 

Fotoğraf: Cole Heine

 

 

Fotoğraf: Kevin Fang

 

 

Fotoğraf: Julia Gigante

Kaynak: Kampüste Ne Var