MT Adaylığından Genel Müdür Yardımcılığına Yolculuk

KARİYER

Yazar: Kampüste Ne Var?

Başvuru formu blog yazımızın sonundadır.

Her şirket en iyi yöneticilere sahip olabilmeyi ister. Bunun için de şirketler gelecekteki yöneticilerini yetiştirmek için titizlikle hazırladıkları MT (Management Trainee) programlarını hayata geçirir. MT programı, çalışanları gelecekte yönetici olmaya hazırlamanın en iyi yoludur. Onları, yönetici olmaları için gerekli becerilerle donatır, nasıl etkili ve sorumlu olabileceklerini öğrenmelerini sağlar.

Bu programlara katılan genç adaylar, deneyim eğitimine dayanan yaklaşımla yöneticilik yetenekleri ve becerileri kazanarak bunları geliştirebilecekleri bir ortama dahil oluyorlar. MT programlarının sonucunda başarılı olan genç yönetici adayları ise kariyerlerine ilk adımı da bu lider şirketlerde atıyor. Tıpkı Vestel CMO / Vestel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçuoğlu gibi.

Henüz genç bir üniversite mezunuyken Vestel’in hayata geçirdiği ilk MT programına katılan Duygu Badem Uylukçuoğlu, kariyerine de ilk adımı Vestel’de atma fırsatına sahip olmuş. Vestel’deki yolculuğu boyunca Pazarlama Uzmanı, Pazarlama Sorumlusu, Kategori Müdürü, Beyaz Eşya Pazarlama Grubu Müdürü, Vestel Pazarlama Müdürü görevlerini başarıyla üstlenen Duygu Badem Uylukçuoğlu, Kasım 2019 tarihinden itibaren Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Bu denli kariyer fırsatları MT programlarının doğasında var. Çünkü MT programlarının en önemli amaçları arasında deneyimleyerek öğrenmeyi sağlamak bulunuyor. Kariyer fırsatları da bu deneyimsel öğrenme süreçlerinde karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Şirketler tarafından bu programlardaki genç yönetici adaylarının, satıştan müşteri hizmetlerine, operasyondan insan kaynaklarına kadar her alanda bilgi ve deneyime sahip olması amaçlanırken, genç adayların da işlerini başarıya ulaştırmalarını sağlayan bir ekibin parçası olmasının önünü açıyor.

Böylece farklı niteliklere sahip kişilerle bir takım olur ve işinizi farklı kişilerden öğrenme fırsatı bulursunuz. Bu sayede ileride birlikte çalışacağınız takım arkadaşlarınız ile kuracağınız iletişimi de geliştirebilir ve takım çalışmasını deneyimleyebilirsiniz.

Yönetici eğitimlerinin asıl hedeflerinden biri de kariyer gelişimi olduğundan, bu programlar boyunca sergilediğiniz performanslar sizi yöneticilerinizin radarına sokacaktır. Bu da sizi açılan pozisyonlar için ilk akıllara gelen kişi yapma fırsatını yaratır.

Tüm bu süreçleri deneyimlemiş ve doğru fırsatları, doğru zamanda değerlendirerek hayalindeki kariyer yolculuğuna adım adım devam eden Vestel CMO’su Duygu Badem Uylukçuoğlu ile gelecekteki kariyerin için sohbet etmeye ne dersin?

Duygu Badem Uylukçuoğlu ile Askıda Ne Var üyeleri ve Kampüste Ne Var’dan gelen katılımcılar için 28 Aralık gününde gerçekleştirmek üzere bir mentörlük deneyimi planladık.

Sen de bu değerli tavsiyelerden daha fazlasını duymak istersen, 28 Aralık’taki etkinliğe katılım göstermek istersen formu doldurarak başvuru yapabilirsin.

 

Gönder butonuna tıkladığınızda bir hata almadığınız durumda bilgileriniz bize ulaşmıştır. Tüm sorularınız için merhaba@kampustenevar.com'a mail gönderebilirsiniz.