Mathew ile çözülmeyecek soru kalmayacak!

BİLİM VE TEKNOLOJİ

Yazar: Kampüste Ne Var?

Matematik soruları artık gözünüzde büyümesin. Teknoloji; aklınızı karıştıran, hangi işlemle soruya başlayacağınızı bilemediğiniz matematik problemlerini çözmeniz için de yanınızda! Daha önce Math 42 ve PhotoMath gibi problem çözmenize yardım eden uygulamalara bir yenisi daha eklendi; Mathew!

http://kampustenevar.com/upload/mathew2.jpg

Medic Ventures Inc. tarafından geliştirilen Mathew ile kullanıcılar matematik sorularını kamerayla çektikten sonra uygulamadaki “çöz” kısmına tıklıyorlar. Uygulama da sorunun çözümünü aşamalı olarak ekrana getiriyor ve çözüme nasıl ulaşıldığını gösteriyor. Mathew’un en güzel yanı ise her şeyi anlık olarak gerçekleştiriyor olması. Sorunuzun fotoğrafını gönderdikten sonra maksimum iki saniye gibi bekleme süreniz oluyor, daha sonra ise çözüm ayrıntılı olarak karşınıza geliyor. Mathew’un güzel bir yanı da el yazınızı okuyabiliyor olması. Mathew’u sonuca yönelik kullanabileceğiniz gibi cevabı adım adım gösterdiği için bir öğretmen gibi de düşünebilirsiniz.

Öğrencilerin, matematik işlemlerinde zorlananların ve soruların çözümleriyle vakit kaybetmek istemeyenlerin yardımına yetişen, basit matematik işlemlerinin yanında fonksiyonları da çözebilen Mathew’u App Store’dan indirebilirsiniz. Android kullanıcılarına ise kötü haber; uygulama şu an için Android kullanıcılarına kapalı.

Kaynak: Webrazzi