Kürk Mantolu Madonna'yı Fatih Akın çekecek

KÜLTÜR VE SANAT

Yazar: Kampüste Ne Var?

Metroda, plajda, otobüste, okulda kısacası her yerde karşımıza çıkan o kitap artık film oluyor. ABD'de de "best seller" olan Kürk Mantolu Madonna beyaz perdede de karşımıza çıkmak için hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde ölüm yıldönümünü andığımız Sabahattin Ali'nin ünlü eseri, tüm dünyanın tanıdığı yönetmen Fatih Akın tarafından çekilecek. Türkiye'nin köklü yapım firması Ay Yapım tarafından hayata geçirilen projenin senaristliğiniyse; Halit Ziya Uşaklıgil’in 'Aşk-ı Memnu' ve Reşat Nuri Güntekin’in 'Yaprak Dökümü' eserlerini televizyon dizisine dönüştüren Ece Yörenç üstleniyor.

http://kampustenevar.com/upload/kmm.png

Fatih Akın'ın da uzun zamandır romanın peşinde olduğunu söyleyen Ay Yapım'dan Kerem Çatay; "Akın, her daim oyuncuların saygı duyduğu bir yönetmendir. Sürpriz bir ismi Maria Puder rolünde görebiliriz. Film çekimlerine yazın sonunda başlanacak. 2019 Berlin ve Cannes Film Festivali’ne katılmak ve tabii ödül almak tabii ki ilk düşünce…” diyor. Maria Puder karakteri için şu ana kadar kulislere Beren Saat ve Marion Cotillard isimlerinin geçtiğini de eklemek isteriz.

Tabii Kürk Mantolu Madonna'dan konu açılınca Funda Özkalyoncuoğlu'nun yine bu film konuşulurken yaptığı efsane yorumu hatırlamadan olmaz diyoruz.