House of Gamers, Twitch dünya sıralamasında 1 numara!

HABERLER

Yazar: Kampüste Ne Var?

House of Gamers‘ı BBG evinin dijital hali diyebiliriz. İlk olarak 29 Aralık günü 20.00’da JTG TV’den yayına başlayan House of Gamers,  online yayın platformu Twitch üzerinden gerçekleşen dört saatlik yayınında, anlık 26 bin 500 izleyici rakamına erişerek dünya üzerinde en çok izlenen 1 numaralı Twitch kanalı oldu. Açılış gününde 4 saatte 300 binin üzerinde izleyiciye erişen program, hem Türkiye’de hem de dünyada Twitch platformu içerisinde anlık olarak en çok izlenen şov olmayı başardı. 


House of Gamers projesinin ardındaki isim ise Influencer Marketing ve Online Video İçerik alanında hizmet veren yeni medya firması CC Media. Twitch platformu üzerinden canlı olarak yayınlanan bu program sayesinde de dijitalde ilk defa böyle bir format hayata geçmiş oluyor.

İlk programın verilerine tekrar baktığımızda 29 Aralık Cuma günü saat 20.00 – 24.00’e arası yapılan canlı yayının anlık izleyici sayısında 26 bin 500’ün üzerine çıkarak bir rekor kırdığını görüyoruz. Dünya sıralamasında iki saat boyunca birinci sırada yer alan House of Gamers programı Türkiye’de ise tüm gün boyunca bir numarada yer aldı. Daha ilk yayın olmasına rağmen House of Gamers’ın, 300 binin üzerinde izlenmeye ulaşarak zirveye adım atması da oldukça ilgili çekici.

House of Gamers’da izleyebileceğiniz popüler oyun yayıncıları ve influencerlar ise  Ferit “Wtcnn” Karakaya, Levent“Levo” Balım, Ecesu “Yenge” Özevin, Figen “Fionamed” Örtün, İpek İnan ve Berkan Cen “ThetaBetaPlays”. Bu isimlerin yanı sıra genellikle Onedio videolarından tanıdığımız Furkan “Furkanito” İnanır ve ekibe son anda sürpriz bir şekilde katılan Kemal Can Parlak ”Kendine Müzisyen” de bir ay boyunca bir malikanede kalarak büyük ödülü kazanmak için birbirleriyle yarışacak.

Bakalım bu yarışı kim kazanacak? Takipteyiz!

Kaynak: Webrazzi