Gerçek Kesit: Manyak yarın vizyonda!

KÜLTÜR VE SANAT

Yazar: Kampüste Ne Var?

Hayatımızın bir döneminde Gerçek Kesit'i mutlaka izlemişizdir. Hatta Sarı Bıyık lakabıyla hayatımıza giren Cahit Kaşıkçılar ile ilgili bir dolu caps, video bile paylaştık. Döneme damgasını vuran, gerçek hikayelerden uyarlanan televizyon programı, Gerçek Kesit: Manyak adıyla vizyona giriyor. Alfred Hitchcock'un kült eseri Sapık filminden ilham alan Onur Ünlü, son filmiyle beklentileri yükseltiyor.

Filmde, Gerçek Kesit dizisindeki Sarı Bıyık karakteriyle ünlenerek fenomen haline gelen ve hayatımıza Cahit Kaşıkçılar başrolde yer alıyor.

Gerçek Kesit: Manyak filminin konusu

Annesine çok düşkün bir adam olan Rıza belediyede temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Annesine olan düşkünlüğü onun kendi yuvasını kurmasına engel olur. Fakat karşı apartmana taşınan Serpil sayesinde Rıza evlilik fikrine sıcak bakmaya başlar.

Bir yandan evlenmek isteyen bir yandan da hislerinden dolayı suçluluk duyan Rıza bir süre sonra gerçek ile hayali ayırt edememeye başlar. Annesinin ölümünün farkında olmayan, onunla birlikte yaşantısına devam ettiğini düşünen Rıza, Serpil’le ilişki kurmak için çabalar...