Elon Musk'dan 1 Nisan şakası

BİLİM VE TEKNOLOJİ, GİRİŞİM

Yazar: Kampüste Ne Var?

Elon Musk Twitter'dan Tesla'nın iflas ettiğine dair bir haber paylaşarak takipçilerine 1 Nisan şakası yaptı. Şakacı Elon Musk'ın hayatında her şey yolunda mı bir bakalım. Elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerinin seyrini değiştiren ve Hyperloop ile toplu taşımada geleceği şekillendiren Elon Musk, Tesla'nın batacağı yönünde basında çıkan haberlerle dalga geçti.

Musk, Tesla'nın iflas ettiğine dair bir haber paylaşarak takipçilerine 1 Nisan şakası yaptı. Şakacı Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla'nın hisseleri 365 günün en düşük seviyesini görürken Tesla'nın piyasa değeri 42 milyar dolar seviyesinde işlem görüyor. Tesla’nın Model 3 üretimine odaklanan şakacı Elon Musk ise kontrolün tamamen kendinde olmasını istediği için şu sıralar uyku tulumuyla fabrikada yatıyor. Musk, öncelikli olarak elektrikli sedan aracın haftalık üretim kapasitesini artırmak istiyor. Zira, gelen haberler de biraz olsun olumlu bir tablo olduğunu gösteriyor.

http://kampustenevar.com/upload/elonmusk.jpg

Model 3 üretim sayısını haftalık 2.000’in üstüne çıkaran şirketin, yıl sonunda tüm araç üretim kapasitesini geçtiğimiz yıla göre dörde katlayacağı öngörülüyor. Ekonomik fiyat segmenti baz alındığında dikkatleri üzerine çeken Model 3, bu artan seri üretim sayısı ile nakit akışını da hızlandırmayı hedefliyor. Bu da Tesla’nın iflas etmeyeceği ve daha ulaşılabilir bir pozisyonda olacağını gösteriyor.

Elon Musk, 1 Nisan şakası olarak iflas ettiğini duyurduğu ve Tesla Model 3 aracına yaslandığı bir fotoğrafla çıkan spekülasyonlarla dalga geçse de görselin alt metni, Musk’ın kontrolü elinde tutan ve spekülasyonların onu ve şirketini yıkmasına izin vermeyeceği mesajını çok güçlü bir şekilde veriyor. Sonuç olarak Tesla’nın hisseleri şimdilik düşse de, Elon Musk geleceğe yön vermeye devam ediyor.