Durun, Nefes Alın ve Hafifleyin

HABERLER

Yazar: Kampüste Ne Var?

Eylül ayı sonbaharı da peşine takarak geldi. Herkese göre farklı bir anlam taşıyan Eylül ayı belki de bir çoğumuz için yeni başlangıçların dönemi olacak. Hiçbir şey olmazsa bile yeni bir okul döneminin başlangıcı olacak. Üniversiteye yeni başlayanlar, ilk kez şehir dışına çıkacaklar, ilk kez eve çıkacaklar, evini değiştirenler ve daha birçok kişi için yeni başlangıçlar bu ayda yaşanacak.

Peki hayatınızda tüm bu değişikliklere yetecek kadar yer var mı? Mesela, gidip dolabınızı açın ve şöyle bir bakın. “Belki bir gün lazım olur da giyerim” dediğiniz ama sadece yer işgal eden kıyafetlerinizle bir yüzleşin. Okul nedeniyle bir şehirden diğerine geçtiyseniz, valizinize sıkıştırdıklarınıza bir bakın. Gerçekten yanınızda getirdiğiniz her şey ihtiyaç mıydı? Odanıza, kitaplığınıza, çantanıza şöyle bir kabaca göz gezdirdiğiniz bile gördüklerinizden kaç tanesi gerçek ihtiyacınız?

Bunlar yalnızca fiziksel alanlarda gözümüze çarpanlar. Bunun bir de ilişkiler ve duygular yığınından oluşan başka bir tarafı var.

Bir an durup düşündüğünüzde; dolabınızda, valizinizde, çantanızda, evinizde, hayatınızda değişikliklere gerçekten yer var mı?

Belki de biraz hafiflemenin vakti gelmiştir. Hazır yeni bir dönem de başlıyorken belki bizler de yeni başlangıçlar yapabiliriz.

LCW Life dergisinde bu konuyu irdeleyen ülkemiz romancılarından Seda Küçük’ün de dediği gibi: varlıklarıyla yokluklarını kıyaslayın. Fark göremiyorsanız satın.

Yeni başlangıçlara hayatınızda yer açabilmeniz dileğiyle.

Daha fazla içerik için LC Waikiki Life Eylül sayısı: "Sonbahara Hafiflemiş Girin"

Kaynak: LC Waikiki Life Dergi Eylül 2019 Sayısı