Boğaziçi Business Challenge

ETKİNLİKLER

Yazar: Hilal Özdemir

BÜYAK tarafından düzenlenecek olan Boğaziçi’nin İlk ve Tek Şirket Yönetim Simülasyon Yarışması Boğaziçi Business Challenge bu sene 5-7 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde!

Hemen başvurmak için: Başvuru. Detaylı bilgi için: Site

Başvuru Süreci 

  • Etkinliğe katılım 4’er kişilik gruplar şeklinde olur.
  • Başvuran takımlar ön eleme sürecinde online case’i çözerek çözümlerini gönderirler. 
  • Online Case sonuçları 

değerlendirilir ve finale katılacak 8 takım belirlenir.


Yarışma Konsepti

  • 3 gün süren final aşamasında 6 etaptan oluşan şirket yönetimi simülasyonu oyunu oynanmaktadır.
  • Takımlar 4. etap sonunda  ürün ve şirket sunumu yapacaklar, bu sunumun sonucuna göre şirketlerine yatırım alarak oyuna devam edebilme şansını elde edeceklerdir.
  • Yarışmacılar etap aralarında alanında lider sponsor şirketlerin sunumlarını dinleyecek ve mülakat simülasyonlarına katılacaklardır.

Şirket Yönetimi Simülasyonu Oyunu Nedir?

Rakip takımların kurduğu şirketlerle ortak bir pazarda yarışmayı sağlayan sanal iş dünyası oyunudur. Takımlar kendi şirketlerini kurar ve yönetirler. Takımlar aynı salonda 3 gün boyunca rekabet ederler. 4 kişilik takımlardaki her bir birey farklı departmanların başına geçerek stratejik kararlar verir ve şirketlerini zirveye taşımak için çabalar. 3 günlük final aşaması sonrası sonuç kriterleri değerlendirilerek kazanan takım belirlenir.

Final sürecinde katılımcılar alanında lider şirketlerle mülakat yapma, tea talklarla bu şirketlerden konuşmacıları dinleme ve networking kokteylinde birebir iletişim kurma şansına sahip olurlar.


Boğaziçi Business Challenge Ödülleri

1.Takıma 4.000 TL  
2.Takıma 2.000 TL
Staj Ödülleri
Sürpriz Ödüller


       

Kaynak: Kampüste Ne Var