Apple'dan yeni bir kampüs daha!

BİLİM VE TEKNOLOJİ, HABERLER

Yazar: Kampüste Ne Var?

Apple’dan heyecanlandıran yeni bir haber geldi. Çarşamba günü kendi sitesinde bir açıklama yayınlayan Apple, yeni bir kampüs üzerinde daha çalıştığını ve bu kampüsün 20 bin kişilik istihdam yaratacağını duyurdu. 2013 yılında başlanan ve çok kısa bir sürede tamamlanan Apple Park ise şu an için Apple’ın ana merkezi olarak gözüküyor. Tasarlanan yeni kampüs Apple Park’ın yerini alır mı bilinmez ama yeni kampüsün lokasyonu sır gibi saklanıyor. Kampüsün yine ABD sınırları içinde olması bekleniyor.

 

Açıklamada göze çarpan bir diğer detay ise eni kampüsün 5 yıl içinde tamamlanacak olması. Apple’ın sadece ABD’de 84 bini aşkın çalışanı bulunuyor. Detayları paylaşılmamasına rağmen şimdiden “Kampüs 2” lakabı takılan yeni kampüsün, Apple Park’tan daha büyük  olabileceği ile ilgili çeşitli iddialar ise açıklamanın ardından konuşulmaya başlandı. Henüz tamamlanmış olmamasına rağmen çeşitli Apple birimlerinin Apple Park’a taşınmaya başladığını da hatırlatmak isteriz.

 

Açıklamada 5 yıl içinde ABD ekonomisine 350 milyar dolarlık bir katkıda bulunacağını belirten Apple, 30 milyar dolarlık sermaye artırımı yapacağını da duyurdu. Apple’ın yeni kampüsü ile ilgili bilgiler geldikçe paylaşacağız.