Sıra Dışı Bir Sanatçı: Michael Zajkov

Kariyer - 21 Eylül, 2020 - Okuma Süresi: 1 Dk.

21 Eylül, 2020

Sıra Dışı Bir Sanatçı: Michael Zajkov
Kredi: Kampüste Ne Var

Kuban Devlet Üniversitesi mezunu Michael Zajkov, aslında bir heykeltıraş. Kukla tiyatrosunda heykeltıraş olarak çalıştıktan sonra polimer kilden bebekler yapmaya başlıyor ve yaptığı oyuncak bebekleriyle katıldığı bir sergide büyük ilgi görüyor. Bu sergi sonrası ününü arttıran sanatçı Michael Zajkov birkaç yıldır fenomen durumda! 

Türkçede sanatsal bebek ya da sanat bebeği olarak ifade edilen yurt dışında ise #artdoll olarak bilinen çalışmalar izleyenleri hayrete düşürüyor. Farklı malzeme ve tekniklerin bir arada kullanılmasıyla oluşturulan; tür, biçim, ölçü ve tarz bakımından farklılıklar gösteren, genellikle oyuncaktan çok sanat objesi olarak görülen el yapımı bu bebeklerin gerçek insandan bir farkı yok diyebiliriz. Bu sanatsal çalışmaları, heykelin özelleşmiş bir türü olarak da düşünebiliriz. 

http://kampustenevar.com/upload/Michael Zajkov2.png

Dünyanın farklı köşelerinde yeteneklerini sosyal medya üzerinden sergileyen sanatçılardan biri olan Michael Zajkov instagramda takipçilerini şaşırtmaya devam ediyor. Kuban Devlet Üniversitesi mezunu Michael Zajkov, aslında bir heykeltıraş. Kukla tiyatrosunda heykeltıraş olarak çalıştıktan sonra polimer kilden bebekler yapmaya başlıyor ve yaptığı oyuncak bebekleriyle katıldığı bir sergide büyük ilgi görüyor. Bu sergi sonrası ününü arttıran sanatçı Michael Zajkov birkaç yıldır fenomen durumda! 

http://kampustenevar.com/upload/Michael-Zajkov-4.jpg

Kaynak: Link
Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.