Gününe ve Odana Renk Katacak Bir Çalışma: 4 Adımda CD Boyama!

Yaratıcılık - 25 Ocak, 2021 - Okuma Süresi: 3 Dk.

25 Ocak, 2021

Gününe ve Odana Renk Katacak Bir Çalışma: 4 Adımda CD Boyama!

Bu yazımda, kağıt dışında çizim yapıp boyayayabileceğimiz bir alternatif olan CD'yi -kendi çalışmalarımla- 4 adımda nasıl renklendireceğimizi anlatıyorum.

Hepimiz, yaklaşık 1 yıldır içinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde evde yapabileceğimiz her etkinliği yaptık. Puzzle, çizim, boyama, enstrüman çalma, kitap okuma, bulmaca çözme, dizi/film/belgesel izleme, podcast/müzik dinleme, ekmek yapma, online kurslara katılma, Instagram canlı yayınlarına katılma, arkadaşlarla görüntülü sohbet etme… Sen de “Artık yapacak hiçbir şey kalmadı, her şeyi yaptım.” diyenlerdensen işte bu yazım tam da sana göre! O zaman daha fazla uzatmadan senin için yeni bir alternatif sunayım “CD Boyama!”.

Sana keyifli vakit geçirtecek olan bu etkinlik için ihtiyacın olan 4 malzeme var;

1- Artık işlevi olmayan bir CD

2- Kurşun kalem

3- İstediğin kalınlıkta ve sayıda boya fırçası

4- Rengarenk boyalar. Boya olarak guaj ve akrilik boya kullanabilirsin. Ama unutma ki her boyanın yapısı farklı olduğu için elde edeceğin sonuç boyanın markasına göre de değişkenlik gösterecektir. “Senin boya tavsiyen nedir?” dersen kesinlikle Cadence’nin akrilik boyasını tavsiye ederim.


Şimdi sıra geldi bunu nasıl yapacağına. Hemen anlatayım;

1. Aşama: Arka plan oluşturma:

Öncelikle yapacağın çizime göre CD’nin arka planını oluşturman gerek. Rengi, tarzı sana kalmış. Tek renk, gradyan, nebula, fırça püskürtme… Artık tatlı canının istediği şekilde bir fon oluşturabilirsin kendine.

2. Aşama: CD üzerine taslak çizim yapma:

Eğer sen de “Ben taslak çizim olmadan yapamam.” diyenlerdensen bu aşama senin olmazsa olmazın olacak. Bu aşamada dikkat etmen gereken iki şey var. Birincisi; taslak çizime başlamadan önce CD’nin üzerindeki boyanın kuruduğundan emin olmak. İkincisi; Çizim yaparken kalemi fazla bastırmamak. Çünkü yanlış bir çizim yaptığında silmen zor olabilir.

3. Aşama: Çizimi renklendirme:

Artık taslağın da hazır olduğuna göre en eğlenceli aşamaya geçtin demektir. Çizimi renklendirmek! Bu aşama biraz dikkat gerektiriyor olsa da sonucu gördüğünde daha fazla CD boyamak isteyeceğinden eminim!

4. Aşama: Odanı süsleme ve hediye verme:

Son ve en güzel aşama; boyadığın CD’yi odanın duvarına, dolabına, panona asıp odana renk katabilir veya bir arkadaşına hediye ederek baktıkça seni hatırlamasını sağlayabilirsin!

Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim! :)

Haftalığın PeP'te!

10'a giren her içerik ile 100 TL kazan!

En popüler yazar sen ol!

Okunma puanını artır, kazan!

Liderlik Tablosu'na göz at!

Bu haftanın en çok okunanları.

E-bültenimize abone ol!

Haftanın en popüler içerikleri, en çok kazananlar ve staj haberleri bültenimizde.

Gizlilik Sözleşmesi'nde belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.